Helsinki Central Park Run tulokset 2014-2017

Tältä sivulta löydät vuosien 2014-2017 Helsinki Central Park Runin tulokset.

Miehet 5 km
1 Matt Fox Runner’s High 16.12
2 Jani Strömsholm KU-58 16.36
3 Jukka Hyttinen Helsinki Triathlon 16.37
4 Pasi Päällysaho KU-58 18.43
5 Timi Malinen Helsinki Triathlon 19.16
6 Tage Svenfelt Helsinki 19.34
7 Masi Rinkinen Helsinki 19.39
8 Pekka Kinnari Helsinki 21.53
9 Timo Alatalkkari KU-58 22.04
10 Jarmo Paakko Vehkalan Veikot 23.28
11 Paavo Tomminen Hamina 24.31
12 Veli-Pekka Karstela Vantaa 30.37

Miehet kunto 5 km
1 Jukka-Pekka Hassinen KU-58 19.54
2 Timo Kuusiola Helsinki 24.42
3 Kimmo Ikala 25.22
4 Teemu Tolonen Jänis 33.57
5 Olavi Lampinen 37.38

Naiset 5 km
1 Hilkka Kontro HKV 19.09
2 Saara Malinen Runner’s club 20.12
3 Mari Ulkuniemi Runner’s High 20.37
4 Anu Katajisto 21.18
5 Tiia Kuparinen Helsinki 21.23
6 Tuula Vesalainen Runner’s High 21.49
7 Hele Haapaniemi Runner`s High 21.58
8 Riitta Helena Karstela Vantaa 32.48
9 Eveliina Kuvaja Helsinki 34.39

Naiset kunto 5 km
1 Katja Henttinen Heltri 23.52
2 Sanna Ilmarinen Helsinki 27.07
3 Eija Mellin Runner`s High 27.31
4 Heidi Lehtonen Klaukkala 29.03
5 Khwanru Saelee 29.24
6 Lea Kurvinen Tuusula 30.52
7 Petra Koljonen Järvenpää 32.38
8 Edit Sárközi Budapest 41.24

Miehet 10 km
1 Mårten Boström Sjundeå IF 33.31
2 Kevin Maina Helsinki 38.14
3 Reto Wyss OLVBL 38.36
4 Drew Hopper Helsinki 39.27
5 Andreas Opstad 41.01
6 Janne Salonen Espoo 41.20
7 Tommi Rötkin 41.26
8 Tom Thiel 41.35
9 Lauri Tuomaala 41.52
10 Jussi Uusihakala 43.12
11 Jukka Luoma-Halkola Espoo 43.39
12 Teemu Rautiainen Helsinki 44.21
13 Jaakko Uotila 45.09
14 Harri Lappalainen 51.47
15 Alberto Sara Adín Helsinki 51.52
16 Jonas Dahlström Espoo 52.31
17 Peter Petros Helsinki 53.45
18 Jarno Lehtola 58.57
19 Rajeev Siewnath Helsinki 1.11.15

Miehet kunto 10 km
1 Jukka Kaavi 43.48
2 Antonio Covas Helsinki 44.03
3 Juha Makkonen Tuusula 44.50
4 Timo Holopainen Runner’s High 44.52
5 Teemu Maikkola Helsinki 46.00
6 Asmo Halinen B12 46.27
7 Kari Luoma Helsinki 47.18
8 Ignacio Arroyo Calvente Madrid 48.11
9 Antti Leppävuori Helsinki 48.11
10 Osmo Puhakainen Helsinki 48.24
11 Timo Oikari Helsinki 48.31
12 Taneli Rautio Espoo 49.03
13 Juha Seppälä Vihti Triathlon 49.38
14 Jussi Kauppinen Ylä-Ristilän Ryhti 51.01
15 Kari Paakkinen 52.44
16 Jere Havo Helsinki 54.06
17 Markus Leinonen 54.18
18 Ilkka Tykkyläinen 55.03
19 Kimmo Oksanen 55.30
20 Anssi Kaarnalehto Helsinki 55.43
21 Joonas Castrén Helsinki 1.17.03

M40 10 km
1 Sampo Luukkainen Runner’s Club 38.41
2 Mikko Mäkelä Vantaan Salamat 38.48
3 Janne Reinikainen Klaukkala 39.09
4 Timo Ustinov Runner`s Club 40.13
5 Antero Massinen Järvenpää 40.51
6 Marko Rantanen Syrjänmäen Vauhti 41.32
7 Heikki Närhinen Helsinki 41.40
8 John Sperryn Wellbring 42.14
9 Timo Vesterinen Vantaa 44.59
10 Ryhänen Henri Runner’s High 49.34
11 Vesa Piirainen Tuusula 54.20
12 Urpo Kolkki Helsinki 1.01.30

M50 10 km
1 Olli Karonen Runner’s Club 41.33
2 Jukka Anttalainen Helsingin Jyry 44.38
3 Mikko Toivonen RHEA Running Club 47.32
4 Kari Pynnönen Helsinki 57.19

M60 10 km
1 Olavi Peura ONMKYU 40.53
2 Hannu Parviainen Espoon Tapiot 41.11
3 Veikko Tahvanainen Viipurin Urheilijat 45.59
4 Antero Ignatius Endurance 47.43

Naiset 10 km
1 Sanna Kullberg KU-58 38.52
2 Minna Maasilta Runner’s High 39.02
3 Laura Heikkilä Runner’s High 44.13
4 Julia Venesmaa Helsinki 45.01
5 Sanna Malinen Runner´s Club 46.39
6 Laura Repo 47.22
7 Ulla Nevalainen Helsinki 52.17
8 Jannica Welling Espoo 53.17
9 Virve Tulamo Helsinki 53.53
10 Maria Lampinen Helsinki 54.47
11 Julia Massolle Helsinki 55.34
12 Andrea Schnider Thalwil 56.04
13 Anna Tykkyläinen Helsinki 57.12
14 Hanna-Mari Vuolukka Espoo 59.28
15 Cécile Makweri 1.00.03
16 Pamela Pitkänen Helsinki 1.00.36
17 Sanna Haikonen Vantaa 1.00.38
18 Natalie Nevaste Helsinki 1.01.19
19 Sylvie Langeraert Sint-Amandsberg 1.01.19
20 Lena Ana Mischkulnig Graz 1.01.24
21 Karoliina Turppo 1.01.46
22 Jenni Tulokas Helsinki 1.02.53
23 Camilla Granholm Helsinki 1.03.41
24 Ping Jiang University of Helsinki 1.05.05
25 Maria Laisi Helsinki 1.13.08

Naiset kunto 5 km
1 Tiina Järvinen 48.34
2 Ira Gröhn Runner’s High 49.48
3 Maija Vallinoja Runner’s High 50.04
4 Aino Hästö Helsinki 51.11
5 Veera Malmivaara Runner’s High 51.39
6 Sivi Lindroos Helsinki 52.12
7 Katja Salonranta Runners high 52.16
8 Anette Aarnio Helsinki 52.36
9 Päivi Rautio Vantaa 53.08
10 Hanna Joronen Helsinki 53.37
11 Henna Junnila Helsinki 53.41
12 Elina Meriläinen Kerava 54.14
13 Minna-Kaisa Moilanen Vantaa 54.45
14 Nicolina Jåfs Helsinki 55.00
15 Nina Erno-Ustinov Espoo 55.08
16 Linda Keinänen Runner’s High 55.19
17 Jenni Villman Helsinki 55.50
18 Jannica Lindahl Helsinki 56.11
19 Erica Saarela Vantaa 56.11
20 Miina Leussu Helsinki 57.07
21 Anna Bessonova Helsinki 58.21
22 Suvi Loikkanen 59.12
23 Elina Wiik 59.28
24 Paula Puhakainen Helsinki 59.56
25 Pia Kukkonen Runner’s High 1.00.08
26 Satu Ruutiainen 1.00.22
27 Susann Hommas Helsinki 1.00.42
28 Minna Salorinne Helsinki 1.00.51
29 Tiia Lassila Helsinki 1.01.17
30 Susanna Ketola Lohja 1.01.41
31 Annika Virtanen Kerava 1.01.44
32 Laura Mahlamäki 1.02.30
33 Outi Mäkinen Helsinki 1.02.43
34 Meri Salkanovic Espoo 1.03.02
35 Petra Tiisala Helsinki 1.03.02
36 Sanna Atrila Helsinki 1.04.14
37 Salla Kaikkonen Vantaa 1.07.21
38 Jenni Rouvinen 1.07.21
39 Outi-Maria Sarpakunnas Espoo 1.09.26

N40 10 km
1 Johanna Partti Helsinki 45.26
2 Katja Jääskeläinen HKV 47.02
3 Arja Vesterholm Helsinki 48.26
4 Ryhänen Sanna Runner’s High 55.41
5 Leena Volinsky Helsinki 59.10
6 Marja Lehtimäki 1972 59.31
7 Marika Kauraoja Espoi 1.01.23
8 Tuula Silfver Runner’s High 1.11.50
9 Aretta Kolkki Helsinki 1.19.10

N50 10 km
1 Kati Oikarinen Runner’s Club 45.28
2 Marjo Venesmaa Helsinki 1.00.17

N60 10 km
1 Kaija Purhonen Hollolan Urheilijat 51.18

5 km

Naiset 5 km
1 Seija Mämmelä 20.46
2 Katja Henttinen HelsTri 22.04
3 Jenni Kettu 22.24
4 Kaija Sivonen RunnC 22.51
5 Helka Korhonen Siemens 23.52
6 Henna Sandvik 24.41
7 Sanna Ilmarinen RunnH 24.47
8 Katja Paanala 26.14
9 Mari Paanala 26.17
10 Minna Karjunen 26.45
11 Willeke Willems 27.46
12 Kirsikka Myllyrinne RunnH 28.23
13 Jildou Willems 30.10
14 Laura Karttiala 31.43
15 Marianne Peltomaa Active 32.42
16 Sofia Reitti 32.57
17 Annukka Kylmälä 32.58
18 Päivi Huhtala 40.07

Miehet 5 km
1 Jukka Hyttinen 16.39
2 Rasmus Palm 16.54
3 Pyry Sipilä SjundIF 16.58
4 Janne Väisänen Wassu 17.39
5 Ahti Salo RunnC 17.57
6 Nico Bennert 19.00
7 Rasmus Laursen Aarhus 19.33
8 Antti Skarp HyPy 19.36
9 Jukka-Pekka Hassinen 20.03
10 Jarkko Heikkinen VehkVe 20.54
11 Atte Loukimo KU-58 21.02
12 Timo Alatalkkari KU-58 21.04
13 Samuel Kivisalo 21.44
14 Mikko Josefsson 23.06
15 Sami Evilä 23.51
16 Joni Mäkinen 23.53
17 Riku Lehto 24.20
18 Tage Lemström 26.25
19 Eero Myllyrinne HJK 26.39
20 Frank Ligthart 29.22

Naiset 10 km
1 Laura Markovaara 36.14
2 Linnea Harala SomE 40.04
3 Elisa Sihvola RunnH 40.06
4 Soili Kosonen EspTa 40.24
5 Mikaela Söderström 41.24
6 Saara Malinen RunnC 41.49
7 Veera Lehto HelsJy 42.01
8 Mari Ulkuniemi RunnH 42.47
9 Laura Heikkilä RunnH 42.49
10 Suvi Tiainen Hel Tri 43.28
11 Sara Vanninen 44.08
12 Varpu Hyvärinen 46.20
13 Maija Vallinoja RunnH 46.37
14 Laura Repo 46.46
15 Eeva-Mari Karine-Galambosi 46.55
16 Jonna Hakala KPK 47.23
17 Katja Salonranta RunnH 49.08
18 Katariina Väinämö 49.45
19 Johanna Hedman RunnH 49.55
20 Tanja Vauhkonen 49.58
21 Line Hoje 50.06
22 Eija Pasanen HelsTri 50.14
23 Henriikka Järvenperä 50.23
24 Jenni Niemi 50.44
25 Nina Lehtinen 50.58
26 Maria Lampinen 51.00
27 Noora Kuronen 51.34
28 Leena Volinsky HelTri 51.56
29 Anu Vänskä RunnH 52.12
30 Heli Vahvelainen RunnH 52.39
31 Nina Nummela RunnH 53.44
32 Elisa Vaappo 53.47
33 Sara Viuha 54.17
34 Meri Reunanen 54.26
35 Sanna Ryhänen RunnT 54.31
36 Helen Nevalainen-Jokela 54.46
37 Anne Niemi 55.07
38 Hilkka Impiö 55.12
39 Erica Sjölund 55.28
40 Heidi Nikula 55.49
41 Sari Roos 55.49
42 Marianna Nissinen Kuopio 55.53
43 Miia Finne 56.06
44 Heidi Eklund 56.07
45 Jessica Roms 56.39
46 Ulla Westermarck 56.53
47 Daniela Kankkonen RunnH 56.56
48 Caroline Karanja-Pernu 57.03
49 Eija Vartiainen KU-58 57.22
50 Jing Wu Central Perkkaa 57.22
51 Lily Huuhtanen 57.28
52 Minna Salorinne 57.49
53 Teresa Partanen 57.54
54 Veera Heinonen 58.36
55 Kaisu Pallaskallio 58.39
56 Suvi Vaara RunnH 58.46
57 Elena Alushkina 58.47
58 Silja Klinkmann 58.49
59 Johanna Pietikäinen 58.51
60 Petra Peltonen 59.02
61 Outi Mäkinen 59.04
62 Paula Puhakainen 59.22
63 Laura Majoinen 60.09
64 Annika Virtanen RunnH 62.21
65 Mervi Tiikkaja 62.27
66 Saija Atrava 62.40
67 Viktoria Belorusova 63.25
68 Aili Korteniemi 65.30
69 Sylwia Mikiel 65.32
70 Yiwen Wu 71.55

N50 10 km
1 Kaarina Bäck RunnH 49.34
2 Anne Hoffren 49.41
3 Mona Väisänen 57.24
4 Kerstin Grönqvist EsboIF 57.44
5 Marjo Venesmaa 58.27
6 Jaana Andrews 61.34
7 Päivi Airaksinen 62.20
8 Anna Syrjälä-Tarvainen 65.46

Miehet 10 km
1 Mikko Järvinen RunnC 36.50
2 Jukka Ruotinen 37.00
3 Ragnar Freij RunnC 37.29
4 Harri Yrttiaho hiipijät 37.42
5 Anssi Törmä 38.00
6 Reto Wyss 38.01
7 Tommi Rötkin 38.33
8 Panu Parviainen HelsTri 38.37
9 Kevin Maina 39.05
10 Pekka Autere HelsTri 39.12
11 Hugo Nurmi 39.26
12 Mitro Kylliäinen 39.26
13 Vilppu Huomo 39.39
14 Juhana Myllyniemi RunnC 39.44
15 Tero Lehto MS Parma 40.08
16 Kasper Cuul 40.43
17 Ilkka Haavisto RunnH 40.54
18 Lauri Tuomaala KulovPo 41.00
19 Janne Nurmi Downtown 65 41.05
20 Markus Puttonen EUK 41.14
21 Tommi Ylönen 41.47
22 Antti Paavola 41.48
23 Kari Kujala Downtown 65 41.56
24 Joseph Hamnyvui 42.42
25 Jaakko Leikko RunnH 42.47
26 Mikko Nieminen EspEt 43.04
27 Jyrki Vasama Espoo 43.37
28 Kalle Luokola Downtown 65 43.56
29 Juho Kauppi Hakunila 44.54
30 Timo Holopainen RunnH 45.17
31 Marko Medjeral Perkkaa 45.44
32 Juuso Kukkonen 45.47
33 Patrick Stycz 46.26
34 Matti Manninen 46.55
35 Mikko Mäkelä 46.55
36 Rasmus Nyman Bloomers 47.22
37 Olli Luukonlahti 47.39
38 Andreas Bennert 48.00
39 Sakari Kettunen RunnH 48.26
40 Osmo Puhakainen 49.25
41 Alberto Sara 49.53
42 Jaakko Linnansaari 50.06
43 Jari Huuskonen ELISA 51.46
44 Petri Tuominen 51.49
45 Harri Monter 52.13
46 Otso Mäkinen Umbra 52.31
47 Jarkko Vainio 55.19
48 Asko Hietanen 55.33
49 Anssi Kaarnalehto RunnH55.49
50 Zahidul Bhuiyan FGI 56.22
51 Daniel Davis 57.25
52 Leo-Matti Lehtonen 58.43
53 Esko Arajärvi 62.57
54 Jari Juslin 72.12

M50 10 km
1 Jouko Rannanpää KorsKe 43.55
2 Mikko Toivonen Rhea RunnC47.10
3 Jukka Mäntylä 47.22
4 Timo Oikari 47.52
5 Jan-Arthur Josefsson 48.42
6 Ilpo Marjeta 49.56
7 Juha Teräväinen TeräSport 51.42
8 Rauli Niemi Team Maxell 57.03
9 Matti Kakko 57.59

5 km

Miehet                

1    Tuomo    Göös    Runner’s Club    16:08
2    Rasmus    Palmi    HKV    16:15
3    Jani    Strömsholm    KU-58    16:37
4    Jani    Henriksson    VU    16:54
5    Teemu    Planting    Pakilan Visa    17:02
6    Jari    Huovinen    Joensuun Kataja    18:07
7    Joonas    Kostiainen    Kenttäurheilijat – 58    18:29
8    Jaakko    Ranta    YU-team    19:13
9    Antti    Skarp    HyPy    19:32
10    Jouko    Riihonen        19:48
11    Timi    Malinen        19:55
12    Jukka-Pekka    Hassinen    Runner’s Club    20:27
13    Petri    Lehtinen    Runner’s Club    21:10
14    Timo    Alatalkkari    KU-58    21:16
15    Olli    Laaksonen    Kustavin Ahto    21:56
16    Anatolii    Apasov        24:01
17    Joni    Mäkinen        24:23
18    Ville    Hämäläinen        26:02
19    Mikko    Metsäpelto    Porvoo    26:50
20    Juha    Kenraali        35:26
21    Kalle    Sundberg        38:19
22    Lasse    Jaatinen        38:20

Naiset                

1    Paula    Tukiainen    Viipurin Urheilijat    18:22
2    Sofia    Muinonen    Runner’s High    18:41
3    Aino    Paunonen    Turun Urheiluliitto    18:52
4    Soili    Kosonen    Espoon Tapiot    19:57
5    Saara    Malinen    Runner’s Club    20:00
6    Mari    Ulkuniemi    Runner’s High    20:11
7    Laura    Hievanen    Runner’s Club    20:32
8    Outi    Hänninen    Runner’s High    21:28
9    Emilia    Suhonen    Runner’s Club    21:36
10    Sari    Taipale    PuiU    22:01
11    Sanna    Paavilainen    SKB triathlon racing    22:14
12    Meri-Tuuli    Laaksonen    Runner’s High    22:16
13    Katja    Henttinen    Helsinki Triathlon    22:17
14    Tiina    Jokinen        22:56
15    Elina    Järvinen    LycraLadies    23:24
16    Sanna    Ilmarinen  Runner’s High      24:12
17    Noora    Kuronen    Runner’s High    24:14
18    Susanna    Snellman        25:59
19    Ira    Gröhn    HIFK Stadin mimmit    26:01
20    Liisa    Timonen    Espoon Telinetaiturit    26:02
21    Jenni    Hyvärinen        26:03
22    Katja    Paanala        26:33
23    Mari    Paanala        27:07
24    Minna    Hätönen        27:47
25    Jarianna    Laitinen        28:42
26    Pinja    Söyrilä        28:47
27    Jenna    Snellman        30:11
28    Eevi    Snellman        30:17
29    Paula    Ilomäki        30:38
30    Annette    Lagerström        32:25
31    Tuula    Silfver    Runner’s High Maratonklubi    34:59
32    Salla Elina    Salo        35:07
33    Sanna    Kivisalmi        35:21
34    Sanna    Hiltunen Os Strandberg    Espoon Tapiot    35:26
35    Auli    Porokka        35:52
36    Tuula    Hangasluoma        36:09
37    Jenni    Mcdonald        36:13
38    Manna    Lahti        36:15
39    Paula    Kalliokoski        37:36
40    Tuija    Ronkainen        39:20
41    Anni    Nokelainen        39:21
42    Anu    Jussila        40:16
43    Salla    Kallioja        45:13

P15                

1    Julius    Anttila        23:54
2    Kasper    Packalen    Veikkolan Veikot    31:36
3    Anton    Kalliokoski        41:23
4    Onni    Kallioja        45:12

10 km

Miehet                

1    Janne    Mänkärlä    Sjundeå IF    0:33:00
2    Matti    Teittinen    Helsingin Jyry    0:34:45
3    Arttu    Aaltonen    Nautajärven Esa    0:35:33
4    Tuomas    Mansikka    Runner’s High    0:35:43
5    Jukka    Vänttinen    HPV    0:35:51
6    Timo    Nikula        0:36:01
7    Mikko    Järvinen    Runner’s Club    0:36:05
8    Arto    Järvinen    Pakilan Visa    0:36:07
9    Tuomas    Hapola        0:36:16
10    Jari    Välikorpi    KU-58    0:36:24
11    Anssi    Törmä        0:37:57
12    Mikael    Eriksson    www.scientifictriathlon.fi    0:37:58
13    Sami    Haverinen        0:38:11
14    Rune    Hausstätter        0:38:13
15    Veli-Pekka    Kokkonen        0:38:14
16    Mikko    Mäkelä    Downtown 65    0:38:36
17    Kaapro    Manner        0:38:48
18    Janne    Salonen        0:39:07
19    Tero    Lehto        0:39:17
20    Ilkka    Haavisto    Runner’s High    0:39:36
21    Olli    Sjöström        0:39:51
22    Antti    Niinikoski    Sampo    0:40:03
23    Juha-Pekka    Konttinen    KU-58    0:40:19
24    Markku    Nieminen        0:40:24
25    Janne    Nurmi    Downtown 65    0:40:37
26    Markus    Puttonen    EUK    0:40:50
27    Mikko    Pihlajavesi        0:40:58
28    Sami    Naatula        0:40:58
29    Arto    Matilainen    Espoon Tapiot    0:40:59
30    Jani    Koskinen        0:41:44
31    Anton    Panschin        0:41:54
32    Marko    Kahilainen    KU-58    0:41:57
33    Aleksi    Soininen    Vantaan Salamat    0:44:29
34    Mikko    Nieminen    Espoon Etanat    0:44:30
35    Harri    Pakarinen    Ruskeasuon Raiku    0:44:56
36    Simo    Mäkinen    Helsinki Running Crew    0:45:22
37    Timo    Holopainen    Runner’s High    0:45:33
38    Antti    Rantala        0:45:33
39    Jori    Wörlin        0:45:36
40    Ville    Pesonen        0:45:51
41    Antti    Leppävuori    Runner’s high Maratonklubi    0:46:52
42    Petri    Tuominen    RH    0:47:09
43    Henri    Ryhänen    Runner’s High maraklubi    0:48:50
44    Tero    Saarinen    Runner’s High    0:49:30
45    Mikko    Saastamoinen        0:49:33
46    Pedro    Duarte    Helsinki    0:50:57
47    Jeff    Piitman    USA    0:50:58
48    Tomi    Viitanen        0:51:12
49    Markus    Myllymäki    Vetelin Pullistus    0:52:26
50    Mikko    Hellstén        0:53:39
51    Jari    Laine    Downtown 65    0:53:55
52    Antti    Koskela    Runner’s High    0:54:51
53    Fredrich    Kjellberg        0:55:36
54    Karo    Virtanen        0:59:03
55    Erno    Kulmala    #adidasheimo365    0:59:05
56    Robert    Kingsley    USA    1:01:46
57    Olli    Vesanto        1:08:29

M50                

1    Ahti    Salo    Runner’s Club    0:36:17
2    Pasi    Päällysaho    Runner’s Club    0:39:00
3    Pekka    Mäkelä    Helsinki Triathlon    0:43:34
4    Jukka    Anttalainen    Helsingin Jyry    0:43:58
5    Klaus    Aaltonen    Nautajärven Esa    0:44:27
6    Jouni    Jurmu    IF Sibbo Vargarna    0:45:36
7    Matti    Kakko        0:56:23
8    Kari    Valtonen        0:59:45
9    Tero    Timonen      1:01:26

Naiset                

1    Jaana    Leivo    KU-58    0:38:47
2    Elisa    Sihvola    Runner’s High    0:40:11
3    Nerea    Abrego        0:40:22
4    Pauliina    Hermunen    eSimo    0:43:03
5    Taru    Valovirta        0:43:30
6    Sanni    Wallgren        0:43:48
7    Veera    Lehto    Helsingin Jyry    0:44:20
8    Maarit    Halonen        0:45:23
9    Outi    Lappi    KPK 24/7    0:47:49
10    Miina    Mantila    Runner´s High    0:47:55
11    Tanja    Vauhkonen        0:48:37
12    Laura    Repo        0:48:54
13    Kati    Saloranta    Runner’s High maraklubi    0:49:17
14    Minna    Leeming-Mchale        0:49:51
15    Heli    Vahvelainen        0:50:27
16    Johanna    Hedman    Runner’s High Maraklubi    0:50:31
17    Maria    Lampinen        0:52:40
18    Heidi    Ekholm    Runners’s High maratonkoulu    0:52:55
19    Noora    Sevenius        0:52:58
20    Mari    Ala-Houhala        0:53:23
21    Sanna    Hellstén        0:53:42
22    Anu    Uuttu        0:54:24
23    Pamela    Pitkänen        0:54:54
24    Johanna    Mikkola        0:55:04
25    Suvi    Vaara        0:55:04
26    Anne    Immanen        0:55:07
27    Satu    Ruutiainen    Runner’s High    0:55:18
28    Lisa    Leinonen        0:56:23
29    Eliisa    Punttila        0:57:30
30    Eeva    Haartio        0:58:00
31    Hanna    Siimes        0:58:00
32    Mari    Karttunen        0:58:08
33    Saila    Tuokko    Runner’s High    0:59:14
34    Mirella    Arponen        0:59:19
35    Maarit    Jeulonen        0:59:27
36    Laura    Majoinen        0:59:28
37    Virpi    Turunen        0:59:34
38    Elina    Jaakkola        0:59:45
39    Mari    Pennanen        1:00:01
40    Mia    Smeds        1:00:02
41    Alisa    Timonen        1:01:24
42    Mari    Mattila-Kämäräinen        1:01:29
43    Pilvi    Isotalus        1:01:41
44    Sari    Kuivanen        1:01:50
45    Riina    Markkula        1:02:03
46    Noora    Manninen        1:04:29
47    Terhi    Lämsä        1:08:14
48    Mari    Hämäläinen        1:09:35
49    Jaana    Wagner        1:09:37
50    Lotta    Nivari-Lindström        1:10:17
51    Tiina    Pursiainen        1:10:57
52    Deborah    Mussafia        1:14:07
53    Barbara    Mussafia        1:14:57
54    Annika    Nordlund        1:17:03
55    Elina    Göransson        1:17:14

N50                

1    Kati    Oikarinen    Runner’s Club    0:44:15
2    Maija    Vallinoja    Runner’s High Maratonklubi    0:45:57
3    Hilkka-Liisa    Mieho    Puistolan Urheilijat    0:47:25
4    Kaarina    Bäck    Runner’s High    0:48:26
5    Erja    Aaltonen    Nautajärven Esa    0:48:49
6    Kaisa    Ojajärvi    Arjan Sankarit    0:49:47
7    Soile    Suhonen        0:55:21
8    Tiina    Henriksson    Runner’s High    0:56:25
9    Soile    Prusi    KPK 24/7    0:59:46
10    Marjut    Rantapuro        1:08:15
11    Maija    Kainulainen    Porlammin Pyry    1:26:24

5 km

Miehet                

1    Jani    Strömsholm    0:16:23
2    Julius    Mäkinen    Tampereen Pyrintö    0:16:34
3    Tuomas    Mansikka    Runner’s Club    0:16:56
4    Reijo    Niemi    Pakilan Visa    0:18:48
5  (P15 1.)  Otto    Lintula    Viipurin Urheilijat    0:19:12 (P15 1.)
6    Erik    Seesjärvi    0:19:13
7    Sampo    Luukkainen    Runner’s club    0:19:23
8    Timo    Ustinov    SKB Racing Triathlon Team    0:19:32
9    Petri    Lehtinen    Runner’s Club    0:20:59
10    Artturi    Puoskari    White & Case    0:21:18
11    Janko    Lindros        0:21:27
12    Henry    Hemming        0:21:41
13    Petteri    Sahakangas    Helsingin Kisaveikot    0:21:46
14    Lassi    Pekkarinen    Runners High Maraklubi    0:21:51
15    Vesa    Kämppi        0:22:48
16    Tero    Kiuru        0:24:24
17 (P15 2.)   Teppo    Malinen    Helsinki Triathlon    0:25:56
18    Riku    Keskisarja    0:26:09
19    Tage    Lemström    0:27:19
20    Risto    Määttä        0:28:57
21    Thiago    Santos    Caveira    0:29:25
22    Jukka    Vahtera    Hero    0:29:33
23    Aleksi    Öyry        0:32:18
24    Jari    Lehtonen    0:32:52
25 (P15 3.)   Santeri    Leppälä        0:33:10
26    Juha    Kyllönen    0:33:48
27    Ville    Virkkunen    0:34:56

Naiset                

1    Katarina Skräddar    Helsingin Jyry    0:18:35
2    Sanna    Kullberg    KU-58    0:19:20
3    Sofia    Muinonen    Espoon Tapiot    0:19:42
4    Matleena Livson    HKV    0:20:18
5    Laura    Hievanen    Runner’s Club    0:21:08
6 (T15 1.)   Taru    Vuorinen    Espoon Hiihtoseura    0:21:42
7    Emilia    Kostiainen    Espoon Tapiot    0:21:58
8    Emilia    Suhonen    Runners High    0:22:20
9    Virpi    Taipale    Helsingin Juoksijat    0:22:57
10    Laura    Sippola    Runner’s Club    0:23:11
11    Helmi    Könkkä    Rekolan Raikas    0:24:17
12    Pia    Laaksonen    White & Case    0:24:26
13    Sophia    Henelius    Kimito Sportförening    0:24:26
14 (T15 2.)    Sara    Sihvo        0:24:28
15    Sanna    Ilmarinen    0:24:28
16    Jaana    Reijonaho    0:25:08
17    Heljä    Fransila    Katiska Ensemble    0:25:12
18    Pinja    Söyrilä    Runner’s Club    0:25:35
19    Sevi    Pesonen        0:25:51
20    Olga    Usova    EKOenergy runners    0:26:17
21    Katja    Paanala        0:26:19
22    Jenni    Hyvärinen    0:26:37
23    Kati    Nironen        0:27:03
24    Mari    Paanala        0:27:05
25    Liselotte Gijzemijter    EKOenergy runners    0:27:12
26    Sarianna Järviö        0:27:19
27    Essi    Lavikkala    White & Case    0:27:40
28    Penny    Martin        0:27:56
29    Saija    Tanttu    White & Case    0:28:12
30    Emma    Nyyssölä    White & Case    0:28:20
31    Meeri    Saarinen    0:28:23
32    Susanna    Majuri        0:28:28
33    Kristiina    Dahl    0:29:14
34    Sara    Terje        0:29:24
35    Essi    Juvonen    White & Case    0:30:17
36    Kirsti    Sihvonen    0:30:28
37    Shymmene    Cardoso    Caveira    0:31:50
38    Judith    Klievink    0:33:41
39    Teresa    Kuusiniemi    0:33:46
40    Jelena    Nikkarinen    0:34:35
41    Lea    Urpa        0:34:59
42    Hanna    Hassinen    0:35:08
43    Tarja    Saarnikoski    0:35:39
44    Laura    Toivonen    0:35:45
45    Caroline Sørensen-Behm    0:36:19
46    Miia    Kämppi        0:36:58
                

10 km

Miehet                

1    Markus    Hämäläinen    Haminan Ponteva    0:34:24
2    Anton    Nykvist        0:36:09
3    Janne    Väisänen    Team Wassu    0:36:34
4    Ragnar    Freij-Hollanti    Runner’s Club    0:37:19
5    Tuukka    Rintala    Runner’s Club    0:37:20
6    Tommi    Kaartinen    Runner’s Club    0:38:23
7    Mikko    Pulkkinen    KeKe Running Team    0:38:49
8    Antti    Lamberg        0:39:11
9 (M50 1.)   Pasi    Päällysaho    Helsingin juoksijat    0:39:15
10    Kaapro    Manner    .    0:39:17
11    Niko    Penttinen        0:39:56
12    Juho    Siikilä    Mikkeli    0:40:00
13    Jaakko    Jukarainen    Helsinki    0:40:10
14    Jani    Koskinen    Combat Rock RC    0:40:21
15 (M50 2.)   Jukka    Rantala        0:40:38
16    Hannu    Rytkönen    Helsinki Triathlon    0:40:40
17    Juhana    Myllyniemi    Runnerś    0:40:50
18    Tuomas    Teuri        0:41:01
19    Janne    Nurmi    Downtown 65    0:41:39
20    Jussi    Lyytinen    Helsingin Törkymöykyt    0:41:39
21    Simon    Källman    Bryggnadskontoret    0:42:05
22    Markus    Puttonen    EUK    0:42:29
23    Kevin    Maina        0:42:30
24    Pasi    Eerikäinen    BS-PU Triathlon    0:42:39
25    Petri    Haakana    HelTri    0:42:48
26    Janne    Nisula        0:43:11
27    Simo    Puumalainen    Karjala Triathlon    0:43:22
28    Heikki    Vilén    Kunto-Pirkat    0:43:26
29    Tuomas    Viskari        0:43:35
30    Marko    Pöllänen    Runners High Maraklubi    0:43:46
31 (M50 3.)    Jyri    Lahtinen        0:44:19
32 (M50 4.)    Lauri    Palva        0:44:24
33    Antti    Rantala        0:45:06
34    Antti    Leppävuori    Runner’s high Maratonklubi    0:45:07
35    Mathieu    Negrerie    ETRON    0:45:19
36 (M50 5.)   Timo    Alatalkkari    Runner Club    0:45:25
37    Jonni    Johansson        0:46:09
38 (M50 6.)   Timo    Holopainen    Espoo    0:46:39
39    Mikael    Hästö        0:48:12
40 (M50 7.)   Seppo    Wuolio    Vaajakosken Kuohu    0:48:36
41    Jani    Vesterinen        0:48:40
42 (M50 8.)   Kari    Valtonen    KPK 24/7    0:49:14
43 (M50 9.)   Henri    Ryhänen    Runner’s High Maraklubi    0:50:40
44    Petri    Tuominen    Runner’s High    0:50:40
45    Alberto    Sara        0:50:55
46    Lasse    Koivulehto    TREMK    0:51:07
47    Vincenzo Bordino    EKOenergy Runners    0:51:37
48    Chris    Moore        0:52:04
49    Tom    Rosenback    KPK 24/7    0:52:56
50    Reko    Jokelainen    0:54:19
51    Ari    Nyman        0:54:49
52    Santeri    Järvelä        0:55:01
53    Anssi    Rannala        0:55:04
54    Joonas    Pääkkönen    Espoon Tapiot    0:55:10
55    Pekka    Rihtniemi    0:55:20
56    Markus    Hyvönen        0:55:36
57 (M50 10.)   Markku    Elolehto    0:55:37
58 (M50 11.)   Pertti    Hyvärinen    0:55:58
59    Bottà    Giacomo        0:56:11
60    Anssi    Kaarnalehto    0:56:13
61    Andrei Neznaev           0:56:26
62    Viktor    Vähätalo    Vauhtisammaleet    0:57:47
63    Antti    Lauri        0:57:49
64    Mathias    Sandell        0:58:08
65  Kari    Jauho    Ilolan Iloiset    0:58:21
66 (M50 12.)   Jyrki    Vähätalo    Vauhtisammaleet    1:00:36
67    Pekka    Pakkanen    1:00:50
68   Tomas    Blomqvist    1:02:12
69    Juhani    Saari        1:03:36
70    Verner    Vähätalo    Vauhtisammaleet    1:04:00
71    Marko    Kituniemi    1:04:01
72    Joel    Brax    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:26
73    Aki    Tuovinen    1:06:43
74    Petri    Hätönen        1:06:43
75 (M50 13.)    Olli    Vesanto        1:13:47

Naiset                

1    Maria    Söderström    HIFK    0:37:26
2    Minna    Haka-Risku    Vammalanseudun voima    0:37:31
3    Jaana    Mononen        0:39:33
4    Soili    Kosonen    Espoon Tapiot    0:40:29
5    Heidi    Hortanainen    Imatran Urheilijat    0:42:52
6    Pauliina Hermunen    0:42:57
7    Sanna    Malinen    Runners Club    0:44:17
8    Taru Valovirta        0:44:38
9    Eeva-Mari Karine-Galambosi    –    0:44:41
10    Maria    Westerlund    0:45:26
11    Katri    Djerf        0:47:18
12 (N50 1.)    Anne    Rasku    KeU    0:47:48
13    Johanna    Wiik    Helsinki Triathlon    0:48:31
14 (N50 2.)    Anne    Hoffren    Runners High Maraklubi    0:49:32
15 (N50 3.)    Seija    Nyström    Helsingin Jyry    0:49:37
16    Krista    Linko    Espoon Tapiot    0:50:08
17    Minna    Löytynoja    0:51:29
18 (N50 4.)    Kaarina    Bäck    Runner’s High    0:51:47
19    Ronja    Junkkari    0:52:32
20    Johanna    Öman    Team Wassu    0:54:14
21    Minna     Matikainen    0:54:16
22    Paula    Haikonen    0:54:18
23    Nina    Nummela    Runner´s High maratonklubi    0:54:36
24    Karlina    Ozolina    Didsbury Runners    0:54:53
25    Maria    Lampinen    0:54:56
26    Krista    Heikkinen    0:55:07
27    Nina    Raunio        0:55:17
28 (N50 5.)   Soile    Suhonen    –    0:55:24
29    Anni    Kanto    Espoo    0:55:51
30    Saara    Heikkilä    0:56:03
31    Marie    Hedberg        0:56:39
32    Sanna    Ryhänen    Runner’s High Maraklubi    0:57:01
33    Ulla    Westermarck    0:57:11
34    Juulia    Paavonen    0:57:38
35    Marika    Puusa    KPK 24/7    0:57:55
36    Jenny    Langenskiöld    0:58:15
37 (N50 6.)    Minna    Salorinne    0:58:32
38 (N50 7.)  Soile    Prusi    KPK 24/7    0:59:12
39    Laura    Majoinen    0:59:19
40    Pauliina Mäkkeli    0:59:29
41    Päivi    Koivuranta    1:00:15
42    Outi    Mäkinen        1:00:30
43    Elina    Hyypöläinen    1:00:38
44    Sini    Kouri        1:00:52
45    Anna Pakkanen        1:00:53 
46    Anne    Lähteenmäki        1:00:53
47   Marja-Leena Holopainen        1:01:04
48    Henna    Rauhala    Amer Sports    1:01:04
49    Tanja    Piha    run for good    1:01:06
50    Aino    Paulus        1:01:56
51    Viktoria Belorusova    1:02:37
52    Saija    Vesterinen    1:03:01
53    Marjo    Hiirola        1:03:48
54    Anna    Pullinen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:03
55    Tiina    Kituniemi    1:04:11
56    Heli-Marie Palmiste 1:04:17
57    Nathalie Huber        1:04:22
58    Hanna    Ruotsalainen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:04:30
59    Galina Khannolaynen 1:04:44
60    Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen        1:05:06
61    Laura    Hyvärinen    1:05:08
62    Mirjam    Dijksterhuis    1:05:12
63    Noora    Hyvärinen    1:06:12
64    Camilla    Hollanti    1:06:32
65    Hanne    Huovinen    Finnmap Infran voimapohkeet    1:06:35
66    Nina    Rajala        1:06:48
67    Riina    Pekonen        1:06:52
68    Henna    Heinisuo    1:06:53
69    Outi    Rantala        1:07:01
70 (N50 8.)   Päivi    Hyvärinen    1:07:56
71    Viveka    Peippo        1:08:03
72    Laura    Eskelinen    1:08:28
73    Tiina    Jämsen        1:08:40
74 (N50 9.)   Tarja    Stålberg    1:09:24
75    Jenni    Ukkonen        1:09:48
76    Ulrika    Björkstam    1:11:52
77    Sanna    Sahlman        1:14:52
78    Anastassia Ivanova    1:16:53
79    Paula    Viitanen    1:20:56
80    Kaveri    Saminathan    1:20:56

15 km

Miehet

1    Manu    Kauppila    Honkajoen Seudun Urheilijat    0:53:40
2    Miika    Hätinen        0:55:51
3    Sami    Haverinen    Runner’s Club    0:56:55
4    Kristian Taipale    1:05:23
5    Ville    Lehto        1:09:54
6    Santeri    Takala    Syvä Köli    1:10:25
7    Lari    Komulainen    1:12:52
8    Sami    Kuusemaa    1:13:40
9    Fernando Ramirez    1:14:27
10    Antonio    Mazuecos    1:14:42
11    Mikael    Mård    Triathlon Vantaa    1:17:24
12    Auvo    Tyyskä        1:18:55
13    Jørgen    Christensen    1:19:11
14    Lauri    Harjula    Finnmap Infran voimapohkeet    1:20:21
15    Heikki    Hämäläinen    1:21:36
16    Heikki    Hämäläinen    1:21:36
17    Juan Carlos    Borrás    Gobal Warming kills Kiribati, at most 3m above SL.    1:23:21
18    Daniel    Bailo        1:25:12
19    Asko    Lankoski    1:25:30
20    Joni    Tuomi    ABB    1:25:44
21    Molina    Bustamante    1:28:58
22    Henrik    Lyra    Viedal    1:33:44
23    Fernando Ramirez    1:39:13
24    Mika    Parkkali    Helsinki Triathlon    1:41:03
25    Antonio    Neme        1:48:37
26    Sami    Korpiola    1:59:40

Naiset

1    Marjut    Hirvonen    1:03:24
2    Kaisa    Höijer    Espoo    1:04:04
3    Heidi    Merikalla-Teir    1:09:49
4    Linda    Löfbacka    1:12:42
5    Melanie    Lindner        1:16:06
6    Niina    Uimonen    Amer Sports    1:16:33
7    Hanna    Talvioja    1:16:53
8    Anna-Liisa Stenvall    Ku-58    1:17:11
9    Hanna    Aho        1:19:47
10    Iisa    Brofeldt    1:21:13
11    Kanerva    Sunila        1:21:58
12    Mona    Neuvonen    1:22:48
13    Emma    Strömbäck    1:23:29
14    Saara    Sälpäkivi    1:24:23
15    Suvi    Asikainen    1:25:05
16    Henna    Romu        1:27:59
17    Kaarina    Pansegrau    1:28:07
18    Nea    Hellman        1:28:57
19    Ada    Lappalainen    1:31:13
20    Maija-Kaisa    Myllymäki    1:31:28
21    Nicole    Cham        1:31:47
22    Sari    Koskenkorva    1:31:52
23    Johanna    Paananen    1:32:09
24    Annukka    Lyra    Viedal    1:33:44
25    Sonja    Niemelä        1:34:08
26    Sanna    Lindgren    1:34:08
27    Riikka    Taka        1:36:33
28    Sari    Jokihaara    1:37:58
29    Silja    Hormia    KPK 24/7    1:38:04
30    Heini    Hankanen    1:38:10
31    Julie    Barret        1:39:13
32    Noëllie    Raillon        1:39:13
33    Astrid    Cailliau    1:40:33
34    Marjo    Salminen    1:41:03
35    Katja    Nikulainen    1:43:45
36    Katja    Saikkonen    1:43:45
37    Hayley    Poutiainen    1:46:04
38    Alejandra    Cervera        1:48:37
39    Riikka    Antila    Ilolan Iloiset    1:54:17